Zadzwoń: tel.+48 503 14 05 84. Napisz do nas: biuro@rusticostone.pl

RUSTICO


Trawertyn

Firma Rustico posiada w swojej ofercie handlowej trawertyn w płytach o różnych wymiarach :

10x 10 , 15 x 15 , 20 x 20 40 x 20 30 x30 , 40 x 40 , 40 x60 , 60x 60 oraz większe płyty specjalnie pod zamówienie klienta.

Powyższy materiał oferujemy w różnych formach obróbki

na antyk
surowy cięty
szpachlowany
żywicowany
polerowany

Płyty i płytki mogą być używane zarówno na podłogi, jak i ściany oraz jako materiał na elewacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Podłogi wykonane z trawertynu doskonale sprawdzają się przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego.

Płytki trawertynowe doskonale nadają się zarówno do stylizacji nowoczesnych jak i stylizowanych na „staro”

Trawertyn i marmur stosuje się także w restauracjach i biurach, jego różnorodność form, kolorów i kształtów pozwala na zastosowanie tego materiału w różnych dziedzinach życia i zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie zadzwoń 503 14 05 84 lub napisz biuro@rusticostone.pl

Trawertyn jest skałą zwięzłą, odmianą martwicy wapiennej, która osadza się z zimnych wód źródlanych. Skały te liczą ok. 100000 lat i występują w różnych częściach świata, najczęściej w krajach o ciepłym lub umiarkowanym klimacie. W zależności od miejsca występowania obserwujemy duże zróżnicowanie ze względu na strukturę i barwę tego kamienia.

Travertyn cieszył się zawsze dużym zainteresowaniem inwestorów czego dowodem są budowle wykonane z tego kamienia jeszcze przed narodzeniem Chrystusa nie wspominając już o budowlach późniejszych z czasów rzymskich jak np. Coloseum w Rzymie. Oferowane przez nas trawertyny występują w kolorach od białego przez beżowe, żółte, czerwone do ciemnego brązu. Są one zróżnicowane także ze względu na różną fakturę powierzchni.

Płyty trawertynowe doskonale nadają się również na elewacje, o czym wie niewielu inwestorów, dlatego chcemy pokazać jak niepowtarzalnie i pięknie wyglądają budynki, których elewacje wykonane są z trawertynu. Materiał ten poddany impregnacji równie dobrze, jak inne okładziny z kamienia sprawdza się w naszym klimacie, a kolorystyka i ciekawe użylenie, jak również jego porowata struktura, szczególnie ciekawie prezentują się w większych płytach elewacyjnych. Ciekawe są połączenia pastelowych kolorów, które są znakiem rozpoznawczym trawertynu.

 

Przykłady zastosowania Trawertynu: